درباره فرق بین تاپ کات و بیس کات چه می دانید؟

برای اینکه ناخن هایی زیبا و ماندگار داشته باشید، باید فرق بین تاپ کات و بیس کات را بدانید، باید بدانید که تاپ کات و بیس را چه موقعی باید استفاده کنید. متخصص آرایش توصیه می کنند قبل از استفاده از روکش نهایی، از بیس کات استفاده کنید. استفاده از بیس کات باعث می شود که لاک به مدت طولانی تری روی ناخن های شما باقی بماند. در این مقاله استفاده از آن ها و فرق بین تاپ کات و بیس کات را برای شما معرفی می کنیم.با فروشگاه آنلاین لاکی همراه باشید

بیس کات

یک بیس کات معمولاً ژلی است که حاوی کلسیم برای تقویت ناخن ها می باشد. بیس کات به لاک ناخن کمک می کند از خراشیدگی ها در امان باشد. به کلی ، بیس کات سدی بین ناخن و لاک ناخن تبدیل می شود. بیس کات باعث می شود ناخن های شما آسیب نبیند و حتی بعد از لاک زدن لکه ای بر روی ناخن ایجاد نشود. استفاده از بیس کات باعث می شود که لاک ناخن به طور مساوی روی سطح ناخن ها اعمال شود. انواع مختلفی از بیس کات ها وجود دارد که برخی از آنها حاوی ویتامین ، پروتئین و کلسیم برای مقاوم کردن ناخن ها هستند.

بیس کات مانند یک پوشش محافظ برای ناخن های شما است.  همچنین باعث می شود که لاک ناخن به طور یکدست باشد. عدم استفاده از بیس کات قبل از استفاده از لاک ناخن یکی از دلایلی است که باعث می شود رنگ خیلی سریع از ناخن ها جدا شود. ترک خوردگی رنگ لاک ناخن نیز معمولاً هنگامی مشاهده می شود از بیس کات استفاده نمی شود و فقط به تنهایی روکش لاک را بر روی ناخن ها استفاده می کنند. اگر از طرز استفاده و فرق بین تاپ کات و بیس کات آگاهی داشته باشید، صد در صد نتیجه خوبی خواهید دید.

تاپ کات

تاپ کات لایه ای است که پس از اعمال بیس کات و رنگ ، برای مهر و موم کردن رنگ لاک ناخن اعمال می شود. تاپ کات رنگ را مهر و موم می کند تا ماندگاری بیشتری روی ناخن های شما داشته باشد. همچنین باعث می شود ناخن های شما مقاوم تر شوند. هدف از تاپ کات جلوگیری از ترک خوردگی و خراب شدن ناخن است. هنگامی که یک تاپ کات بعد از رنگ کردن ناخن ها روی آنها باشد، می توانید درخشش طولانی مدت بر روی ناخن های خود داشته باشید.

 فرق بین تاپ کات و بیس کات در چیست؟

فرق بین تاپ کات و بیس کات در زمان استفاده از آن هاست. افراد مانیکور کار و افرادی که ناخن های خود را مانیکور می کنند ، اغلب در طول فرآیند با آگاهی از این تفاوت از یک کت پایه و یک کت بالا استفاده می کنند.

  • فرق بین تاپ کات و بیس کات در این است، که شما باید بیس کات را قبل از رنگ ناخن استفاده کنید ، در حالی که تاپ کات بعد از قرار دادن لاک ناخن اعمال می شود.
  • بیس کات به عنوان سدی بین ناخن و لاک ناخن عمل می کند ، در حالی که تاپ کات به معنای مهر و موم شدن در رنگ ناخن است. شما باید فرق بین تاپ کات و بیس کات را بدانید تا بتوانید لاکی ماندگار و شیک داشته باشید.
  • بیس کات به جلوگیری از لکه دار شدن رنگ ناخن و همچنین جلوگیری از آسیب دیدن آن به دلیل مواد شیمیایی موجود در لاک ناخن کمک می کند.
  • کت پایه برای تقویت ناخن حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی و کلسیم است.
  • فرق بین تاپ کات و بیس کات در این است که، بیس کات مانع از خراب شدن ناخن ها می شود ، در حالی که تاپ کات مانع از خراب شدن رنگ ناخن می شود و رنگ را برای مدت طولانی سالم نگه می دارد.

منبع : https://www.differencebetween.com/difference-between-top-coat-and-vs-base-coat/

گروه انجمن و ترجمه مقالات فروشگاه آنلاین لاکی