مرحله 2: حذف کوتیکول

از گیره حذف کوتیکول استفاده کنید. پس از شکل دادن به ناخن های خود ، یک پاک کننده کوتیکول را در اطراف  ناخن های خود (روی ناحیه کوتیکول) بمالید. هرگونه روغن اضافی یا مواد زائد اضافی را به آرامی از بین ببرید ، از یک توپ پنبه ای و استون استفاده کنید.

مرحله 3: روکش پایه

دو لایه روکش پایه بزنید. شما باید دو لایه نازک از روکش پایه ژل خود روی ناخن های خود بمالید. شما باید با استفاده از روکش پایه روی ناخن ها بسیار دقیق باشید ، اگر روکش ژل پایه روی انگشتان یا پوست شما قرار گرفت، باید بلافاصله اصلاحات آن را تمیز کنید. بعد از استفاده از روکش پایه ژل با دقت ، از دستگاه خشک کن ناخن استفاده کنید و بگذارید هر لایه روکش پایه برای مدت زمان توصیه شده خشک شود.

مرحله 4: اعمال رنگ

پس از آماده کردن ناخن های خود و اطمینان از خشک بودن روکش پایه ، یک لایه بسیار نازک از لاک ناخن ژل از رنگ مورد نظرخود روی ناخن بمالید. اگر رنگ روشنی را برای لاک ژل انتخاب کردید باید 3 لایه روی هم بزنید. اما اگر رنگ تیره تری را انتخاب کردید می توانید فقط 2 لایه از ژل رنگی استفاده کنید. حتما این نکته را در نظر داشته باشید که طریقه ژلیش ناخن به این صورت است که هر لایه را که زیر لامپ اشعه ماوراء بنفش یا LED خشک شود.

مرحله 5: روکش

مرحله ی بعد برای آموزش طریقه ژلیش ناخن این است که باید از روکش ژل استفاده کنید. اگر می خواهید لاک ناخن را به طور کامل روی ناخن ها بزنید، اول تاپ کات را روی ناخن بزنید. سپس آن را در زیر نور UV یا LED به اندازه توصیه شده (معمولاً بین 1-2 دقیقه)  خشک کنید.

مرحله ششم: لایه چسبنده

به همین راحتی شما توانستید طریقه ژلیش ناخن را به آسانی یاد بگیرید. اما توجه داشته باشید که در مرحله آخر ژلیش ناخن لایه چسبنده را بردارید. گاهی اوقات ، پس از استفاده از لامپ ، روی ناخن شما لایه ی چسبنده ای قرار می گیرد. در این حالت ، شما باید یک توپ پنبه ای را در الکل ایزوپروپیل آغشته کرده و لایه چسبناک را پاک کنید. مانیکور ژل خود را با استفاده از روغن کوتیکول به اتمام برسانید.

منبع : https://www.nailartgear.com/how-to-apply-gel-nail-polish-perfectly/

گروه انجمن و ترجمه مثالات فروشگاه آنلاین لاکی